El Destino

Image
Godziny pracy sekretariatu
Pon- Czw: 08:00 – 17:00

+48 512 034 515

biuro@eldestino.com.pl

Jak skupić się na nauce języka hiszpańskiego

Jak skupić się na nauce języka hiszpańskiego

Bywa tak, że z niewiadomych przyczyn nie możemy skupić się na nauce, przez co nasza skuteczność i motywacja znacznie spada. To z kolei może stać się bardzo zniechęcające, szczególnie jeśli nie mamy odpowiedniego podejścia do nauki. To jest całkiem normalne, więc nie przejmuj się, każdy ma prawo się zniechęcić, ważne jest, aby zrozumieć, w czym tkwi problem! Często nie zdajemy sobie sprawy, że dosłownie małe elementy lub przedmioty mogą nas rozpraszać. Ciągłe bodźce ze świata zewnętrznego oraz nadmiar informacji, mogą stanowić problem. Niestety jesteśmy na nie narażeni, ponieważ te bodźce stanowią naszą codzienność. Dlatego wpierw musimy nauczyć się, co wpływa na naszą zdolność koncentracji i jak radzić sobie z tym. W tym artykule przedstawimy 5 metod, które pomogą nam skupić się na nauce języka hiszpańskiego i nie tylko. Te metody będziesz mógł również wykorzystać do nauki innych dziedzin.

Zadbaj o to a będzie dobrze!

Zdrowie, dieta i sen

Jeśli mamy problemy z koncentracją, warto sprawdzić nasz organizm pod kątem niedoborów witamin lub składników mineralnych. Nasz ogólny stan zdrowia jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania naszych mózgów. To samo dotyczy tego, co jemy tzn., jeśli dieta jest bogata w cukry i tłuszcze, wiedz, że mogą one utrudniać skupienie się na nauce. Dzieje się tak dlatego, że poziom cukru we krwi nagle wzrasta, a następnie gwałtownie spada. To wszystko dzieje się w krótkim czasie Sen i jego jakość wpływają również na nasze skupienie. Jeśli nie dostarczamy wystarczającej ilości snu, nasze ciała i umysły męczą się, dlatego reagują na każdą aktywność w zwolnionym tempie. W efekcie mózg nie stwarza sprzyjających warunków do optymalnego funkcjonowania i ogólnej aktywności w ciągu dnia.

Znajdź wygodne, ciche i uporządkowane miejsce do nauki

Przyjazne miejsce do nauki jest bardzo ważne, czyli przestrzeń, w której możemy czuć się dobrze i w harmonii. Dlatego często proponuje się, aby takie miejsca były wolne od hałasu i jak najbardziej odizolowane od otoczenia. Miejsce i zachowany porządek mają znaczenie, no chyba że lubimy mały nie ład. Czasami nienaturalne zachowanie porządku może nas irytować, ponieważ dla niektórych może być to forma wyrażenia siebie i swojej ekspresji. Natomiast dobrze jest zadbać o osobistą i przyjazną przestrzeń. Dobrze czujesz się, jak widzisz roślinność? Postaw w zasięgu wzroku kwiatka, na którego w przerwie od nauki będziesz spoglądać. Możesz również usiąść w pobliżu okna. Pamiętaj, wszystko zależy od tego, czego ty potrzebujesz i w czym czujesz się dobrze. Zanim „zasiądziesz” do nauki hiszpańskiego, upewnij się, że masz na sobie wygodny strój. Jeśli nie – to zmień na coś wygodnego. Na koniec upewnij się, że masz wszystkie potrzebne materiały.

Odstaw rozpraszacze

Podczas nauki hiszpańskiego najlepiej jest odrzucić wszystkie czynniki rozpraszające uwagę. Nie chodzi tu tylko o telefony komórkowe, ale o wszelkie przedmioty, urządzenia czy elementy, które nas rozpraszają. Na przykład, jeśli jest to zwierzak, najlepiej przenieść go do innego pokoju – jeśli to możliwe. Telefon należy wyciszyć i schować w miejscu, które nie budzi chęci sięgnięcia po niego. Muzykę również należy odstawić, ponieważ dla mózgu jest to element, na którym może co jakiś czas koncentrować uwagę. Możesz jednak włączyć bardziej melodyjną muzykę do nauki, pracy lub koncentracji bez użycia słów. Tutaj na Youtube mamy wiele sugestii, które warto wypróbować i przetestować, aby sprawdzić, czy działają w naszym przypadku.

Planuj naukę języka hiszpańskiego

Dezorganizacja jest często przeszkodą w skutecznej nauce języka hiszpańskiego i skupieniu się. Dlatego warto zapanować nad tym i opracować plan działania na naukę hiszpańskiego: czego, kiedy i jak się uczyć. Na pierwszym miejscu ustaw zadanie o wysokim priorytecie, czyli to najważniejsze i najbardziej wymagające. Następnie stopniowo przechodź do mniej pilnych zadań. Dobrze jest też przed rozpoczęciem nauki zrobić wszystkie ważne sprawy z dnia codziennego, aby nie zajmowały miejsca w naszych głowach. Pamiętaj, jeśli ustawisz ranking priorytetów (zadań) do wykonania, a nie uda ci się wykonać mniej pilnych zadań, nic się nie stanie. Będziesz nad nimi pracować następnego dnia, zaznaczając je jako priorytety.

Medytacja i odpoczynek

Zaplanuj również przerwy w nauce języka hiszpańskiego, ponieważ będą one potrzebne do regeneracji po wysiłku umysłowym. Zaplanuj więc 5-10 minutowe przerwy po 20-30 minutach nauki. Niektórzy ludzie lubią medytować przed nauką i jest to dobra praktyka, jeśli lubimy ten rodzaj odpoczynku. Medytacja wpływa na regiony mózgu – aktywując je. Potęguje siłę emocjonalną, jak i fizyczną oraz inteligencję umysłową, a także zwiększa naszą koncentrację. Medytację praktykuje dziś coraz więcej osób, w tym celebryci, ludzie biznesu, przedsiębiorcy i wszyscy zainteresowani rozwojem osobistym lub szukający rozwiązań. Medytacja przynosi spokój umysłu, pozwala się wyciszyć i zwiększyć uważność. Powodem do medytacji powinna być nie tylko nauka języka hiszpańskiego, ale i również dobrowolna chęć spróbowania.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.